Drobečková navigace

Úvod > Demoliční práce > Demolice domu

Demolice domu

Demolice domu - projekt

Pokud uvažujete o demolici Vašeho domu, jako první je nutné nechat vypracovat projekt na odstranění této stavby. V projektu se řeší mimo jiné postup bouracích prací a nakládání s odpady. Veškeré odpady musí být předány způsobilé firmě. V dnešní době je nejvýhodnější stavební odpad recyklovat. Naše firma má veškeré povolení s nakládáním s odpady a máme vlastní recyklační centrum, proto dokážeme demolici domu provést od A do Z a to velmi ekonomicky.

Velmi často se ve starých domech vyskytují střešní krytiny z azbestu, v tomto případě se jedná o nebezpečný odpad. Postup odstranění a likvidace tohoto odpadu má svá pravidla, ke kterým se musí vyjádřit příslušná hygienická stanice. Na nebezpečné odpady kategorie ,,N‘‘ musí mít opět firma zvláštní povolení.

demolice domu 1demolice domu 2demolice domu 3

Demolice domu -  stavební úřad

S hotovým projektem se žádá o odstranění domu na příslušném stavebním úřadě, který se k celé události vyjádří a dá stanovisko.

Demolice domu - cenová nabídka

Na základě projektu nebo výkresů od domu a osobní prohlídky vám vypracujeme cenovou nabídku na demolici domu.

Cena demolice domu obsahuje:

  • vyklizení a odstrojení domu
  • bourací práce
  • likvidace nebo recyklace stavebních odpadů
  • likvidace ostatních odpadů např: komunální odpad, směsný demoliční odpad, izolace, dřevo, sklo, plasty atd.
  • doprava techniky a odvoz odpadů na recyklaci nebo skládku
  • terénní úpravy po demolici domu

Demolice domu - vlastní demolice

Demolice domu probíhá tak, že se napřed dům vyklidí od ostatních odpadů, které jsou tříděny dle druhu do přistavených kontejnerů. Dále se odstrojí okna, dveře, podlahy, střešní krytina, krov a veškeré další vybavení dokud nezůstane pouze zdivo. Takto připravený dům může demoliční bagr postupně rozebrat a opět třídit stavební odpad na cihly, betony, kamen a dřevo. V rámci ušetření nákladů může být stavební odpad recyklován přímo na místě a použít ho pro další výstavbu. Zde se můžeme bavit o úspoře až 40% z celkové demolice. Pokud se na místě po zbouraném domě nebude nic stavět, srovnáme terén dovezenou tříděnou zeminou.

Máte zájem o demolici domu? Kontaktujte nás

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů