Drobečková navigace

Úvod > Recyklace odpadu > Stavební materiál

Stavební materiál

Stavební materiály trochu jinak

Dříve se nahlíželo na recykláty jako na něco levného a nekvalitního. S rozvojem ekologického myšlení se však překonaly všechny předsudky o jeho kvalitě. Recyklace totiž umožňuje získávání kvalitních surovin pro stavební průmysl. Do oběhu se tak vrací materiál, který by jinak skončil na skládkách. Recyklací nejen vracíme materiál zpět do oběhu, ale zároveň šetříme přírodní zdroje.

Na co lze použít recyklát?

Stavební suť, stržený asfalt, nebo betonové bloky můžete použít do podloží budov, základů komunikací nebo k vyrovnání terénu. Recyklát využívají také firmy na zásypy demolovaných podzemních částí objektů, jako jsou staré sklepy nebo různé jímky.

Kromě recyklátu u nás zakoupíte i klasický stavební materiál

  • Kamenivo – frakce 0/4 až po netříděný kámen po odstřelu (vlastní odstřel)
  • Štěrk – pro stavbu i na okrasu do zahrady
  • Písek – jako příměs do malty, posypový, nebo jako drenáž pro pěstitele
  • Strusku – pro posyp komunikace i do podloží cest

Těžíme vlastní kamenivo z lomu

Pro stavbu domu, plotu nebo na okrasu do zahrady lze použít kamenivo z lomu. Vzhledem k tomu, že si kámen těžíme sami, lze u nás objednat jakékoliv množství a různé frakce.  Stavební materiál mohou odebírat stavební firmy, obce i soukromé osoby. Ať už se rozhodnete pro využití ekologičtějšího stavebního materiálu v podobě recyklátu, nebo použijete klasický stavební materiál, neváhejte se na nás obrátit.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů